Opis systemu AWALIFT
Formularz doboru AWALIFT
Zasada działania tłoczni
Walory eksploatacyjne tłoczni
Walory ergonomiczne
Wskaźniki techniczno-ekonomiczne
AWALIFT 80
AWALIFT 100
AWALIFT 74/1
AWALIFT 0/1
AWALIFT 74/2
AWALIFT 0/2
AWALIFT 1/2
AWALIFT 1/2X2
AWALIFT 1/2 Penta
AWALIFT 2/2 Penta
AWALIFT 2/2 płaska
AWALIFT 2/2 okrągła
AWALIFT 3/2
AWALIFT 4/2
AWALIFT 5/2
AWALIFT 6/2
AWALIFT 6/3
AWALIFT 7/3
AWALIFT 8/3
AWALIFT 9/4
AWALIFT 10/6
|
|
WSKAŹNIKI TECHNICZNO-EKONOMICZNE |
W stosunku do innych występujących na rynku urządzeń, tłocznie AWALIFT wyróżniają się korzystnymi parametrami techniczno-ekonomicznymi. Są to między innymi:
Zastosowane w tłoczniach pompy z wirnikami wielokanałowymi umożliwiają uzyskanie wysokiej wydajności (do 800 m3/h) i sprawności tłoczenia (>60%)oraz podnoszenie do ścieków wysokości 130 mSW. Oznacza to np. tłoczenie na odległość do kilkunastu kilometrów i możliwość obsługi do 30 tys. mieszkańców.
2. TRWAŁOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ |
System okresowego oddzielania części stałych eliminuje ich kontakt z wirnikami pomp, chroni je przed zablokowaniem i zniszczeniem oraz gwarantuje niezawodność pracy.
Zastosowanie prezentowanej technologii zmniejsza zużycie pomp oraz wydłużenie ich żywotność ponad 25 lat.
3. OPŁACALNOŚĆ EKONOMICZNA |
Konstrukcja tłoczni oraz rodzaj zastosowanych pomp zapewniają niskie koszty eksploatacji i serwisowania. W porównaniu do konwencjonalnych pomp zatapialnych zużycie energii zmniejsza się nawet do 30 %. Serwis ograniczony jest do przeglądów konserwacyjnych w okresach od 6 do 12 miesięcy.
4. EKOLOGICZNOŚĆ - OCHRONA ŚRODOWISKA |
Szczelne tłocznie można zabudowywać w suchej komorze, piwnicy oraz dowolnym obiekcie, do którego zostaną doprowadzone ścieki. Dzięki zainstalowaniu tłoczni bezpośrednio w ciągu technologicznym, jako element zamkniętego systemu, nie jest wymagane zachowanie żadnej strefy ochronnej ze względu na występowanie odorów i związków toksycznych, hałasu oraz innych czynników szkodliwych.
Brak bezpośredniego kontaktu ze ściekami osób obsługujących tłocznię eliminuje niebezpieczeństwo zatrucia się wydzielanymi przez ścieki związkami toksycznymi. Rozmieszczenie poszczególnych zespołów na zewnątrz zbiornika w miejscach łatwo dostępnych zapewnia obsłudze higieniczne i bezpieczne warunki pracy.
6. AUTOMATYCZNE STEROWANIE |
Sterowanie pracą urządzenia odbywa się za pomocą wyposażonego w mikroprocesor sterownika, indywidualnie zaprogramowanego i dobranego do potrzeb realizowanego projektu.
Urządzenie odpowiada warunkom wymaganym w polskim prawie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Spełnia ponadto dyrektywy Unii Europejskiej stosowane w zakresie gospodarki ściekowej.
|